Rozwój Osobisty

KOBIETA ŚWIADOMA

A co by było, gdybyśmy my kobiety pomyślały o sobie tak:

Jestem fantastyczną Kobietą, świadomą swoich mocnych i słabszych stron. Potrafię rozpoznać swoje negatywne emocje, nie oceniam ich jednak i nie odpycham, a jestem wdzięczna za to, że się pojawiły. One podpowiadają mi, że coś się wydarzyło, może trzeba się nad tym zastanowić? To jest w porządku, że mam czasem chwile, gdy sobie z czymś nie radzę, czy też nie potrafię czegoś zaakceptować. Ale przecież zawsze mogę poprosić innych o pomoc i ta pomoc na pewno do mnie przyjdzie. Ludzie lubią być pomocni, czują się wtedy wartościowi, bo widzą, że ich życie jest ważne też dla innych.

Znam swoje zalety – wiem, co potrafię dobrze robić i co sprawia mi przyjemność. Opieram swoje życie na tych mocnych podstawach i idę do przodu, dziękując za to co mam i co udało mi się do tej pory doświadczyć, czy nawet osiągnąć.

Sprawiam sobie różne przyjemności dla ciała i umysłu, bo wiem, że to ja ze sobą tworzę najważniejszy związek. Będę ze sobą do końca mojego życia. Więc głęboko oddycham i jestem uważna.

Rodzina, przyjaciele i ludzie wokół mnie są bardzo ważną częścią mojego życia. Dlatego dbam o te relacje. Wspieram ich wszystkich w miarę moich możliwości i potrafię też wyznaczyć granice, które pozwalają mi czuć się bezpiecznie.

Wiem, że jakość mojego postrzegania życia zależy ode mnie, więc chcę wykorzystać swój potencjał. Przyjmuję pokornie te sytuacje, które ode mnie nie zależą i z którymi nic nie mogę zrobić. Uznaję, że wpisane jest to do scenariusza mojego życia, by moja dusza mogła się rozwijać.

Otwieram się na pomyślność, zdrowie, miłość i radość. Jestem wdzięczna za moje życie. Jestem wdzięczna za to, że jestem Kobietą.

Wdzięczność otwiera pełnię życia. Sprawia, że to, co mamy, wystarcza. Zamienia opór w akceptację, chaos w porządek, konfuzję w klarowność. Może zamienić posiłek w ucztę, mieszkanie w dom, obcego w przyjaciela. Wdzięczność nadaje sens przeszłości, przynosi pokój dzisiaj i tworzy wizję jutra?

Melody Beattie