O mnie

IMG_0569strona1

Kiedyś wydawało mi się, że mam dość przeciętne życie, przeciętne problemy i w ogóle, że jestem przeciętna w każdej dziedzinie… aż do chwili pewnych warsztatów, na które poszłam z koleżankami w 2005 r. To właśnie wtedy odkryłam, że istnieje coś takiego, jak taniec orientalny, bardzo magiczny taniec, który nie był jeszcze wtedy dla mnie dostępny, ale to uczucie pozwoliło wykreować w mojej głowie taką myśl: bardzo bym się chciała tego tańca nauczyć. Ta chęć doskonalenia techniki tańca doprowadziła mnie do miejsca, w którym znajduję się obecnie – przekazuję swoją wiedzę innym kobietom.

Jestem dyplomowaną instruktorką rekreacji ruchowej ze specjalnością tańca sportowego i specjalizacją belly dance – leg. Nr 15166/PAS/2013 Polskiej Akademii Sportu. Wiedzę praktyczną zdobywałam na licznych warsztatach organizowanych przez nauczycieli polskich, egipskich, a także z innych krajów. Ale najwięcej nauczyłam się prowadząc zajęcia, warsztaty oraz spotkania dla kobiet. Jest to cenny dar, którego nie zastąpi żaden kurs i jestem bardzo wdzięczna kobietom, że mi zaufały i korzystają z tego, co im proponuję. Uczestniczyłam też w wielu warsztatach rozwoju osobistego. Taniec w połączeniu z tym zainteresowaniem spowodował wiele pozytywnych zmian w moim życiu. Dlatego też dzielę się swoją radością tańca i radością odkrywania siebie na nowo z innymi kobietami, na cotygodniowych zajęciach i cyklicznych warsztatach.

Moją misją jest pomaganie kobietom w dążeniu do osiągania równowagi wewnętrznej poprzez rozwój na poziomie fizycznym, umysłowym, emocjonalnym, a także duchowym, w celu stworzenia lepszej przestrzeni wokół nas. Głównym narzędziem stosowanym w tym działaniu jest taniec orientalny, którego pozytywne skutki odczuły już tysiące kobiet na świecie.

Ja wybrałam z tego tańca wszystko to, co służy naszemu rozwojowi – poprzez odpowiednie ćwiczenia stajemy się piękniejsze wewnętrznie, bardziej radosne, a efekt zewnętrzny, to tylko skutek tej przemiany.

T.K.