Blog Detail

PRZYGODA Z TAŃCEM ORIENTALNYM

25 lis 21
admin
No Comments

Taniec orientalny może stać się pasją na wiele lat. Ale nawet, gdy uczęszczamy na zajęcia tylko przez kilka miesięcy i angażujemy się w różne spotkania i imprezy oferowane przez szkołę, możemy czerpać z tego wiele korzyści.

Niektórym kobietom, które przestały tańczyć, pozostaną w pamięci przyjemne wspomnienia ze spotkań orientalnych oraz kolekcja zdjęć i filmików z różnych imprez.

Zakładając szkołę, nazwałam ją klubem zorientowanych kobiet, ponieważ brałam pod uwagę to, że nie wszystkim zapisującym się na zajęcia kobietom wystarczy tak dużo wytrwałości, aby nauczyć się tańczyć. Miałam jednak nadzieję, że być może zechcą się potem spotykać z koleżankami, z którymi kiedyś wspólnie ćwiczyły. Dlatego też zawsze na nasze imprezy zapraszamy osoby, które kiedyś tańczyły i jest nas coraz więcej.

Niektóre osoby zapisujące się na zajęcia przeżywają chwilowe zachwianie w swoim życiu, potrzebują odkrycia na nowo swojej kobiecości i zrobienia czegoś dla siebie, a wtedy ćwiczenia taneczne bardzo pomagają. Często później taniec nie jest już tym kobietom potrzebny i zajmują się czymś innym. Myślę, że jest to prawidłowe podejście do tematu ćwiczeń ruchowych – powinniśmy czerpać z życia to, co jest dla nas w danym momencie potrzebne i ważne. Gdy przestaje nas fascynować, to trzeba zająć się czymś innym, ponieważ to co robimy, powinno nam dawać energię do dalszego działania.